Haber

Son dakika… Dev operasyon: 33’ü kırmızı bültenle aranan 34 terörist yakalandı!

Flaş Haber…İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, etkinliklerin 7 ilde eş zamanlı düzenlendiğini söyledi. “KAFES-35”Interpol operasyonla onlara karşı “Kırmızı Bülten”Ve “Yayılma Mesajı”Acil Tutuklama Mesajı’nda, arama kayıtları bulunan yabancı uyruklu DEAŞ terör örgütü üyesi 34 şüphelinin yakalandığı duyuruldu.

Yerlikaya yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Aziz milletimizin şunu bilmesini istiyorum ki, devletimizin nefesi her zaman teröristlerin ve işbirlikçilerinin, organize suç örgütlerinin, zehir tacirlerinin ve suç merkezlerinin enselerindedir ve olmaya da devam edecektir!

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda; İl Emniyet Müdürlükleri tarafından yürütülen çalışma kapsamında;

Uluslararası terörle mücadele kapsamında, DEAŞ terör örgütü ve çatışma bölgelerine bağlı diğer terör örgütleri bünyesinde faaliyet göstermeleri nedeniyle Interpol’ün kırmızı bülten ve difüzyon bülteni çıkardığı şüphelilere yönelik ülkemizde yürütülen operasyonlarda;

İstanbul’da 13 şüpheli Kırmızı Bülten ve Dağıtım Mesajıyla, Kocaeli’de 9 şüpheli Kırmızı Bülten ve Dağıtım Mesajıyla, Yalova’da 8 şüpheli Kırmızı Bülten ve Dağıtım Mesajıyla, Kayseri’de 1 şüpheli Kırmızı Bülten ve Dağıtım Mesajıyla aranıyor, 1 şüpheli Kırmızı Bülten ve Dağıtım Mesajıyla aranıyor Bursa’da Kırmızı Bültenle aranan 1 şüpheli, Düzce’de Kırmızı Bültenle aranan 1 şüpheli, Yozgat’ta Kırmızı Bültenle aranan 1 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar sırasında yapılan aramalarda; Ruhsatsız tabancalar ile çok miktarda döviz ve dijital malzeme ele geçirildi. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duaları sizinle.”

taslicay-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu