Ekonomi

Airbus, Çin’deki üretimini genişletiyor

Avrupa uçak üreticisi hava otobüsüÇin’in Tianjin kentindeki fabrikasına yeni bir montaj hattı ekleyerek üretim kapasitesini ikiye katlayacağını duyurdu.

Bu arada Pekin’in, Çinli şirketlerin Airbus’tan 160 yolcu uçağı satın almasını onayladığı bildirildi. Bu kapsamda Çin havayollarına 150 adet A320 tipi ve 10 adet A350-900 tipi yolcu uçağı teslim edilecek.

Anlaşmalar, Macron’un ziyaretine katılan iş heyetinde yer alan Airbus İcra Kurulu Başkanı Guillaume Faury tarafından açıklandı.

peri, “Üretimi büyütmek bizim için büyük önem taşıyor. Çin pazarı büyüyor. Hem yerli havayollarına hem de bölgedeki diğer müşterilere daha fazla ürün tedarik etme imkanımız olacak.”söz konusu.

Avrupalı ​​uçak üreticisi Airbus’ın hamlesinin, ABD’li rakibi Boeing’in Washington’un Pekin ile ilişkilerinde artan gerilimden etkilendiği bir dönemde şirkete Çin pazarında rekabet avantajı sağlaması bekleniyor.

Airbus’ın Asya Nihai Montaj Hattı (FALA) olarak adlandırdığı Tiencin’deki üretim tesisi, 2008 yılında faaliyete geçti. tesis.

Çin’in en büyük üç kamu taşıyıcısı olan AirChina, China Southern ve China Eastern, geçen yıl Airbus’tan toplam 292 uçak satın almayı taahhüt etti. Macron’un ziyareti sırasında sağlanan mutabakat, bu kapsamdaki bazı emirleri içeriyor.

ladikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu